top of page

Wydarzenia w roku szkolnym 2011/2012

ZESPÓŁ REGIONALNY NA DRUZBACCE

W dniu 18.05.2012 r. przedstawicielki zespołu regionalnego działającego na terenie Raby Niżnej wzięły udział w XXX Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA, zorganizowanym przez podegrodzki Gminny Ośrodek Kultury i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ. Grupa śpiewacza w składzie: Klaudia Chorążak, Justyna Niżnik, Patrycja Malec, Maria Kowal, Magdalena Knowa, Magdalena Chmielarczyk, Marcelina Gacek, Izabela Wacławik, Karolina Knowa, Natalia Kowal- „wyśpiewała” sobie zaszczytne 1. miejsce, podobnie jak nasza instrumentalistka Izabela Wacławik, która również okazała się najlepszą w swojej kategorii.

Nasze dziewczyny w Podegrodziu prezentowały się po raz pierwszy i bardzo spodobała im się formuła konkursu – duża różnorodność grup etnograficznych oraz przeplatanie kategorii sprawiły, że na widowni można by siedzieć bez końca. Naszym Rabiankom i wszystkim  uczestnikom „Druzbacki” składamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!!!

Wyjazd do Podegrodzia zrealizowano w ramach zadania publicznego pn.: „Upowszechnianie kultury ludowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zrzeszonych w zespole regionalnym działającym na terenie wsi Raba Niżna” współfinansowanego przez Urząd Gminy Mszana Dolna oraz Województwo Małopolskie

/Katarzyna Wacławik/

 

WYCIECZKA DO MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

„LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS” /Z. Nałkowska/

Dnia 4 maja 2012 r. trzecioklasiści udali się na wycieczkę do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu, której celem było poznanie zjawiska Holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.

Wycieczka poprzedzona została lekcjami języka polskiego poświeconymi Holokaustowi i Obozowi Koncentracyjnemu Oświęcim – Brzezinka. Lekcje te pozwoliły przygotować młodzież do zajęcia właściwej postawy w trakcie zwiedzania Muzeum w Oświęcimiu.

Zwiedzanie obozu zaczęliśmy od budynków, w których znajdowały się liczne zdjęcia tego miejsca z czasów wojny. Mogliśmy tam także zobaczyć pozostałe po więźniach rzeczy osobiste, takie jak: okulary, buty, walizki, przedmioty codziennego użytku, ich zdjęcia oraz pomieszczenia, w których zmuszeni byli mieszkać. Przewodnik pokazał nam także celę św. Maksymiliana Kolbe. Jednak największe wrażenie wywarł na nas pobyt w pomieszczeniu, gdzie znajdowało się krematorium i komora gazowa. Naszą uwagę przykuły dawne piece krematoryjne. Następnie udaliśmy się pod ścianę straceń i blok 11 zwany blokiem śmierci.

Potem przejechaliśmy z przewodnikiem do muzeum Birkenau. Wejście do niego stanowiła ogromna brama wjazdowa, przez którą kiedyś przejeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu mieliśmy możliwość zobaczyć pozostałości po barakach mieszkalnych i ruiny krematorium. Poznaliśmy także warunki, w jakich musieli żyć więźniowie. Zwiedzanie Birkenau zakończyliśmy wizytą pod Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu, gdzie znajdowały się tabliczki w 17 językach.

Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau uświadomiła nam wymiar ludzkiego okrucieństwa, a z drugiej strony ukazała ludzi umierających bez prawa do godności. Uświadomiła, że w obozie Birkenau wszystko odbywało sie na zwielokrotnioną skalę. Tu naziści wybudowali większość urządzeń masowej zagłady, w których wymordowali ponad milion mieszkańców różnych zakątków Europy. Na terenie tego obozu zachowały sie miejsca pełne ludzkich popiołów i najwięcej pozostałości poobozowych kompleksu Auschwitz. Ogrom obszaru, prymitywne baraki więźniarskie, ruiny innych obiektów lub pozostałości po nich, kilometry obozowego ogrodzenia i dróg w pełni oddają to, czego nie da sie wyrazić słowami – bezmiar upodlenia, okrucieństwa i nieludzkiej zbrodni oraz specyficzną obozową architekturę, która podporządkowana była jednemu celowi – zagładzie ludzi. Zobaczyliśmy na własne oczy to, o czym czytaliśmy na lekcjach polskiego i czego wyobrazić sobie nie sposób.

Wizyta w tym miejscu zostanie w każdym, kto tam był, na zawsze. To najlepsza lekcja historii, a pamiętać należy, że „KTO NIE PAMIETA HISTORII, SKAZANY JEST NA JEJ PONOWNE PRZEŻYCIE” /G. Santayana/

 

KOLEJNY SUKCES KOLĘDNIKÓW

  W dniach 28 – 29 stycznia 2012 r. w Podegrodziu odbyły się Jubileuszowe XV Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE”, które potwierdziły wysoką formę kolędników z Raby Niżnej, nagradzając ich 1. miejscem.

    Do  Podegrodzia wyruszył cały autobus kolędników – wspierali nas koledzy i koleżanki z zespołu regionalnego oraz rodzice i dziadkowie, którzy w autobusie kolędowali nie gorzej od niektórych grup kolędniczych. Obecność „wsparcia” nie uchroniła nas jednak od kłopotów – niestety, przed występem nasze basy kategorycznie odmówiły  współpracy , ale tym sposobem basista miał okazję zaprezentować się od strony wokalnej - i tak sprawdza się powiedzenie: „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Mimo przeciwności losu, w Podegrodziu chłopcy brawurowo wykonali swój program, zbierając gorące brawa i pochwały,  kolejne 1. miejsce oraz zaproszenie na przyszłoroczny Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych w Chrzanowie.Wcześniejsze, tegoroczne  sukcesy chłopaków z Raby to:•    I miejsce na Gminnym Przeglądzie Kolędniczym Dzieci i Młodzieży  w Olszówce,•    I miejsce na Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym w Kasinie Wielkiej.Na podkreślenie zasługuje fakt, iż nasz scenariusz „Kolędowania z turoniem” powstał na podstawie przekazu nieżyjących już śp. Stanisława Cieluszaka oraz śp. Stanisława Ślosarczyka, którzy dziesiątki lat temu chodzili  po Rabie z kolędą, wzbudzając pewnie nie mniejszą radość niż nasi chłopcy…  A oto skład naszej grupy kolędniczej:1.    Robert Chmielarczyk,2.    Paweł Masłowiec,3.    Mateusz Węglarz,4.    Tomasz Wacławik- skrzypce,5.    Daniel Nieckula,6.    Robert Knowa,7.    Dawid Lach,8.    Paweł Lach,9.    Jakub Potaczek- skrzypce,10.    Stanisław Kowal- Dziod,11.    Kamil Potaczek- Zyd,12.    Krzysztof Biernat- Turoń,13.    Mariusz Niżnik- basy,14.    Jarek Nawara- skrzypceTrzeba zaznaczyć, iż sukcesy chłopaków to nie tylko wyróżnienia i pochwały, to również długie godziny prób, powtarzania bez końca poszczególnych kwestii, pokonanie tremy, wyrzeczenia związane z wyjazdami (zwłaszcza, że warunki narciarskie doskonałe  )…Grupie kolędniczej składam serdeczne gratulacje i w ich imieniu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszych sukcesów!!!

/Katarzyna Wacławik/ 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

CO ZROBIMY Z NASZĄ WOLNOŚCIĄ? Takie pytanie zadawali sobie dorośli oraz uczniowie ZPO w Rabie Niżnej w dniu 11 listopada 2011 r. – w Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia społeczność szkolna oraz rodzice, podopieczni Domu Pomocy Społecznej i mieszkańcy zebrali się na wspólnej mszy św. w Kościele Parafialnym w Rabie Niżnej, by razem modlić się w intencji Ojczyzny.

Po mszy św. wszyscy udali się do Remizy OSP, gdzie uczniowie pod kierunkiem p. B. Oleksy, p. M. Nawieśniak, p. M. Keniga przygotowali uroczystą akademię, w której przypomnieli polskie drogi do wolności.

Drugą część uroczystości stanowiło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Mieszkańcy chętnie i licznie włączyli się w śpiew, tym bardziej że – staraniem Pani Dyrektor B. Dziwisz – dla każdego, kto przybył na naszą akademię, przygotowany był „Śpiewnik pieśni patriotycznych”, edycja specjalna serii „Młodzież pamięta” wydana przez Centrum Młodzieży im. Dr. H. Jordana w Krakowie.

Wspólne świętowanie zgromadziło liczne grono rodziców, mieszkańców (ok. 200 osób) oraz nauczycieli i wychowawców ZPO w Rabie Niżnej, którzy – dając przykład patriotyzmu – poświęcili swój wolny czas, by być w tym dniu ze swoimi wychowankami.

Mamy nadzieję, że uroczystość ta będzie wpisana już na stałe w tradycję naszej szkoły i miejscowości, tym bardziej że zgromadziła tak wiele osób.

 

IV OGÓLNOSZKOLNY DZIEŃ PAPIESKI

14 października 2011 r. w naszej szkole odbył się IV Ogólnoszkolny Dzień Papieski, uroczystość, która trwale zagościła w kalendarzu imprez Gminy Mszana Dolna. Hasłem przewodnim było: „Jan Paweł II – Człowiek modlitwy”.

Tegoroczny Dzień Papieski zorganizowano w nieco zmienionej formule.

Już od 22 września odbywały się liczne konkursy, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z naszej Gminy. Jako pierwsi na starcie stanęli sportowcy – biegacze, którzy, zależnie od wieku, pokonywali różne dystanse w „wyścigu po kremówki”. Następni w szranki stanęli znawcy biografii Wielkiego Polaka – Papieża, bł. Jana Pawła II. 3 października wykazali się oni rozległą wiedzą na temat życia i działalności Ojca Świętego w „Konkursie wiedzy o Janie Pawle II”. Dwa dni później, 5 października odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy”, który w bieżącym roku włączyliśmy w obchody Dnia Papieskiego. Najeżone pułapkami ortograficznymi dyktando oraz test sprawdzający znajomość reguł ortograficznych pisali zarówno ci uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają wędrówki po meandrach języka polskiego (uczniowie klas początkowych szkoły podstawowej), jak i ci, którzy w tej dziedzinie osiągnąć powinni już niemal mistrzostwo (gimnazjaliści). Kolejnego dnia, 6 października, cała szkoła rozbrzmiewała pieśniami i piosenkami, które uczniowie przygotowali na konkurs piosenki religijnej: „Śpiewamy Ojcu Świętemu”. Jury, w skład którego weszli tak zawodowi muzycy, jak i nauczyciele z terenu naszej Gminy, miało twardy orzech do zgryzienia. Przeszło 250 uczestników przeglądu zaprezentowało kilkadziesiąt piosenek w kilku kategoriach. Ostatecznie, po burzliwych obradach, jurorom udało się wyłonić zwycięzców (a nie było łatwo, bo jak wybrać tę najlepszą spośród najlepszych?). Następnego dnia, 7 października, rozstrzygnięto dwa kolejne konkursy: plastyczny orazpoetycki pod hasłem: „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. Spośród kilkudziesięciu wierszy nadesłanych na konkurs poetycki nie było łatwo wybrać te najlepsze. Wiele prac odznaczało się ogromną wrażliwością i dojrzałością oraz znajomością… warsztatu poetyckiego. Widać, że uczniowie naszych szkół potrafią posługiwać się słowem, by wyrazić swoje uczucia i emocje. Może wyrosną z nich kiedyś sławni poeci? Podobnie w konkursie plastycznym, na który także napłynęło kilkadziesiąt prac. Trudno było wybrać tę jedyną, bo wszystkie były piękne i przygotowywane z sercem, a ich poziom był naprawdę wysoki. Przeprowadzone konkursy udowodniły, że nasze szkoły to kopalnia talentów, o które należy dbać i które stale trzeba rozwijać.

Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, które wręczył Wójt Gminy p. Bolesław Żaba w czasie uroczystych obchodów Dnia Papieskiego w Rabie Niżnej w dniu 14 października 2011 r. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 Mszą Św. dziękczynną za beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II w kościele parafialnym w Rabie Niżnej. Mszy Św. przewodniczył ks. Jan Bierowiec z Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. Oprawę przygotowali uczniowie szkół im. Jana Pawła II z terenu naszej Gminy – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej, Szkoła Podstawowa w Łostówce oraz Gimnazjum w Rabie Niżnej. Następnie uczestnicy – uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście – Wójt Gminy p. B. Żaba, p. J. Chorągwicki – przewodniczący Rady Gminy, p. Agata Szuta – dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, dyrektorzy wszystkich szkół z terenu Gminy – udali się do budynku szkoły. Po wysłuchaniu laureatów konkursu piosenki religijnej p. Wójt wręczył zwycięzcom wszystkich konkursów nagrody i dyplomy, których fundatorami byli: Gmina Mszana Dolna oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie. W dalszej części uroczystości uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny o Janie Pawle II.

Ponieważ jednak ten dzień to równocześnie Święto Edukacji, nie zapomniano również o nauczycielach i pracownikach szkoły. Na sali rozbrzmiały życzenia i głośne „Sto lat”. Uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty, a Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy wręczyli nagrody dyrektorom szkół oraz wyróżniającym się w swojej pracy nauczycielom.

  Serdecznie gratulujemy uczestnikom wszystkich konkursowych zmagań ich wiedzy, umiejętności i talentów. Rodzicom i nauczycielom gratulujemy zdolnych dzieci i uczniów. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursach oraz wspólne świętowanie Dnia Papieskiego w dniu 14 października 2011 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej.

 

KONKURSY, KONKURSY

Pierwszy tydzień października minął pod znakiem licznych konkursów zorganizowanych w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej w ramach IV Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego.

Po „wyścigu po kremówki” oraz konkursie wiedzy o Janie Pawle II przyszedł czas na kolejne konkurencje.

W środę 5. 10. 2011 r. kilkudziesięciu uczniów sprawdzało swoje ortograficzne umiejętności w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym  „O pióro Wójta Gminy”. W szranki stanęli zarówno uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają swoje wędrówki po meandrach języka polskiego (klasy 1 – 3 szkoły podstawowej), jak i ci, którzy już w tej dziedzinie osiągnąć powinni mistrzostwo.

Najlepsi w tej dziedzinie okazali się:

kategoria: klasy 1 – 3 SP → Ola Cieżak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej,

kategoria: klasy 4 – 6 SP → Ewelina Karpierz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej,

kategoria: gimnazjum  → Jakub Hornik z Gimnazjum nr 1 w Kasinie Wielkiej.

 

Kolejnego dnia, w czwartek 6. 10. 2011 r. cała szkoła rozbrzmiewała pieśniami i piosenkami, które uczniowie przygotowali na konkurs piosenki religijnej: „Śpiewamy Ojcu Świętemu”. Jury, w skład którego weszli tak zawodowi muzycy, jak i nauczyciele z terenu Gminy, miało twardy orzech do zgryzienia. Przeszło 250 uczestników przeglądu zaprezentowało kilkadziesiąt piosenek w kilku kategoriach. Ostatecznie, po burzliwych obradach, jurorzy wyłonili zwycięzców:

  kategoria – soliści

kl. 1-3 SP    → Klaudia Chorążak – SP im. Wojciecha Rypla w Rabie Niżnej

     → Patrycja Dudzik – SP  im. Jana Pawła II w Łostówce

kl. 4-6          → Izabela Wacławik– SP im. Wojciecha Rypla w Rabie Niżnej

gimnazjum → Magdalena Kaczor– Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Rabie Niżnej

kategoria – zespół

kl. 1-3 SP → ,, Lubomierskie Echo”  ze SP  im. Świętego Józefa w Lubomierzu

kl. 4-6 → SP im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kasinie Wielkiej

gimnazjum → ”Arka JP II” Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Rabie Niżnej

 

Dzień Papieski byłby niepełny, gdyby nie jeszcze dwa artystyczne konkursy. Na konkurs plastyczny: „Jan Paweł II – Człowiek modlitwy” napłynęło kilkadziesiąt prac. Trudno było wybrać te najlepsze, bo wszystkie były piękne i przygotowywane z sercem, a ich poziom był naprawdę wysoki. Nagrody w tym konkursie zdobyli:

kategoria: klasy 1 – 3 SP → Agnieszka Nawara – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej

kategoria: klasy 4 – 6 SP → Monika Krawczyk – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej

kategoria: gimnazjum → Michał Żądło – Gimnazjum nr 2 w Kasince Małej

 

Spośród 25 wierszy nadesłanych na konkurs poetycki nie było łatwo wybrać te najlepsze. Wiele prac odznaczało się ogromną wrażliwością i dojrzałością oraz znajomością… warsztatu poetyckiego. Widać, że uczniowie naszych szkół potrafią posługiwać się słowem, by wyrazić swoje uczucia i emocje. Może wyrosną z nich kiedyś sławni poeci?

Laureatami konkursu zostali:

kategoria: klasy 1 – 3 SP → Marek Krzysztof – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubomierzu

kategoria: klasy 4 – 6 SP → Maria Kowalczyk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubomierzu

kategoria: gimnazjum → Agnieszka Nawieśniak – Gimnazjum nr 3 w Rabie Niżnej.

 

Serdecznie gratulujemy uczestnikom wszystkich konkursowych zmagań ich wiedzy, umiejętności i talentów. Rodzicom i nauczycielom gratulujemy zdolnych dzieci i uczniów. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursach oraz zapraszamy na uroczyste podsumowanie i wspólne świętowanie Dnia Papieskiego w dniu 14 października 2011 r.

 

KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Dlaczego mały Lolek wstawał codziennie o 6.00 rano? Gdzie znajduje się kula, która raniła Ojca Świętego podczas zamachu? Jakie wydarzenia z czasów wadowickich miały istotny wpływ na dalsze życie Karola Wojtyły? W jakich miastach i kiedy odbywały się Światowe Dni Młodych?

Na te i wiele innych pytań dotyczących życia i działalności Ojca Świętego Jana Pawła II musieli odpowiedzieć uczniowie, którzy w dniu 3. 10. 2011 r. zebrali się w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej w ramach IV Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego na konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Wyzwanie podjęło 34 uczniów z terenu naszej gminy.

                                

Najrozleglejszą wiedzą wykazali się:

Kategoria: klasy 1 – 3 szkoły podstawowej

1)      Karolina Górni - Szkoła Podstawowa w Glisnem  - 16 pkt./16 pkt. możliwych

2)      Marek Aleksandrowicz - Szkoła Podstawowa w Glisnem - 15 pkt.

3)      Alicja Kania - Szkoła Podstawowa w Rabie Niżnej - 14 pkt.

 

Kategoria: klasy 4 – 6 szkoły podstawowej

1)      Karolina Szczypka - Szkoła Podstawowa w Łostówce - 30 pkt./ 31 pkt. możliwych

2)      Katarzyna Żądło - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kasince Małej - 29 pkt.

3)      Anna Oleksy - Szkoła Podstawowa w Glisnem - 28 pkt.

 

Kategoria: klasy I – III gimnazjum

1)      Damian Klimek – Gimnazjum nr 2 w Kasince Małej   -   47,5 pkt. / 58 pkt. możliwych

2)      Sławomir Olszowski– Gimnazjum nr 3 w Rabie Niżnej  -   45 pkt.

3)      Mateusz Ślusarczyk – Gimnazjum nr 3 w Rabie Niżnej  -   44,5 pkt.

 

W skład jury weszli katecheci i nauczyciele ze szkół z terenu Gminy: p. E. Gaweł – Kuchnia,

p. M. Aleksandrzak, p. K. Filipiak, p. H. Wrzecionek, p. A. Ziemianin, p. D. Kubińska, p. U. Baniowska.

Dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczy Wójt Gminy na podsumowaniu Dnia Papieskiego,

które odbędzie się 14. 10. 2011 r. w ZPO w Rabie Niżnej.

Uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy ogromnej wiedzy!

 

W WYŚCIGU PO KREMÓWKI

W dn. 21 – 22. 09. 2011 r. odbył się „Wyścig po kremówki” zorganizowany w ramach IV Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego.

W biegu udział wzięli uczniowie szkół z terenu Gminy Mszana Dolna, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach.

Najmłodsi mieli do pokonania 700 m, uczniowie klas 4 – 6 SP zmierzyli się z dystansem 1500 m, natomiast gimnazjaliści przebiec musieli 3000 m – od kościoła w Olszówce do mostu w Rabie Niżnej. Sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: R. Sławecki, P. Kowalik, P. Patalita, P. Klimas, M. Sławecki, I. Nalepa.

Na starcie stanęło łącznie 74 uczniów, w tym:

·         22 uczniów klas 1 – 3 SP,

·         41 uczniów klas 4 – 6 SP,

·         11 uczniów gimnazjum.

Pierwsi na metę przybiegli:

Kategoria: klasy 1 – 3 szkoły podstawowej - dziewczęta

1.      Kinga Gackowiec – SP w Olszówce

2.      Marcela Żurek – SP w Olszówce

3.      Agata Potaczek – SP w Rabie Niżnej

Kategoria: klasy 1 – 3 szkoły podstawowej – chłopcy

1.      Adrian Skalski – SP3 w Kasince Małej

2.      Marcin Płoskonka – SP2 w Kasince Małej

3.      Dawid Bieniek – SP w Rabie Niżnej

Kategoria: klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – dziewczęta

4.      Weronika Kaleta – SP w Kasinie Wielkiej

5.      Justyna Popławska – SP w Kasinie Wielkiej

6.      Barbara Górecka – SP2 w Kasince Małej

Kategoria: klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – chłopcy

4.      Arkadiusz Drąg – SP w Kasinie Wielkiej

5.      Kevin Rzepka – SP w Olszówce

6.      Piotr Karpierz – SP w Glisnem

Kategoria: gimnazjum – dziewczęta

1.      Justyna Tupta – Gimnazjum nr 2 w Kasinie Wielkiej

2.      Paulina Tupta – Gimnazjum nr 2 w Kasinie Wielkiej

3.      Beata Luberda – Gimnazjum nr 3 w Rabie Niżnej

Kategoria: gimnazjum – chłopcy

1.      Grzegorz Kościelniak – Gimnazjum nr 2 w Kasinie Wielkiej

2.      Michał Skowronek – Gimnazjum nr 2 w Kasinie Wielkiej

3.      Kacper Kościelniak – Gimnazjum nr 3 w Rabie Niżnej

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy świetnej kondycji. Zwycięzcy, oprócz czekających na mecie kremówek, otrzymają również dyplomy i medale ufundowane przez Wójta Gminy Mszana Dolna, które wręczone zostaną w dniu 14. 10. 2011 r. na uroczystym podsumowaniu konkursów IV Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej.

Trasę biegu – między Olszówką a Rabą Niżną zabezpieczali druhowie OSP w Olszówce, OSP w Rabie Niżnej oraz Straż Gminna w Mszanie Dolnej. Nad zawodnikami czuwała również pani Józefa Śmietana – pielęgniarka NZOZ w Rabie Niżnej. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

 

bottom of page