top of page

SPRAWY BIEŻĄCE

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

 

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wracają do szkół i swoich codziennych obowiązków.

W związku z obawami części rodziców i nauczycieli, związanymi z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych, MEN w porozumieniu z GIS przygotowało odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć w publikacji przygotowanej przez MEN. 

 

 

 

SZKOLNY PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

Szkolny program wychowawczo-profilaktyczny określa sposób realizacji celów kształcenia oraz zadań wychowawczych zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, uwzględniając kierunki i formy oddziaływań wychowawczych.  Program uwzględnia kierunki polityki oświatowej państwa - w roku szkolnym 2019/2020 są to:

 

  1. Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

  2. Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

  3. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

  4. Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów.

  5. Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Dlaczego trzeba i jak można uczyć dzieci wartości? Tego można się dowiedzieć w książce  Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej Z DZIECKIEM W ŚWIAT WARTOŚCI. W załączniku do przeczytania fragment ww książki.

 

 

UBEZPIECZENIE

InerRisk - Szkolne Edu Plus

Ubezpiecza co roku ponad milion dzieci, młodzieży i studentów. Zapewnia całoroczną, 24-godzinną ochronę ubezpieczeniową, również w trakcie wakacji, przed skutkami niespodziewanych zdarzeń losowych, rekompensującą poniesione wydatki z tytułu następstw nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Zarówno wtedy, gdy ubezpieczenie zawiera szkoła, jak również gdy rodzice chcą indywidualnie ubezpieczyć swoje dziecko.

 

 

REFORMA EDUKACJI

 

Co rodzic powinien wiedzieć o zmianach w polskiej szkole ?

Od roku szkolnego 2017/2018 wprowadzane są   zmiany w polskiej oświacie.W przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  publikacji zebrane zostały odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące  roku szkolnego 2017/2018.

bottom of page